agroturystyka noclegi wolowiec gorlice
pokoje_bg.jpeg

Przepiękne malownicze tereny, świeże powietrze, przejrzysta woda, cisza, którą tak bardzo doceniamy oraz naturalne nieokiełznane bogactwa natury - to wszystko znajduje się w Wołowcu. Jest to cudowna dolina Beskidu Niskiego o specyficznym klimacie, tutaj naprawdę można zakochać się w życiu i nabrać sił do dalszych wzmagań z trudnościami. 

Większość mieszkańców Wołowca stanowią Łemkowie - sami nimi jesteśmy i z miła chęcią przybliżymy państwu naszą kulturę. 

Jednym z najstarszych zabytków w Wołowcu jest Cerkiew wzniesiona w XVIII wieku. 

MAGURSKI PARK NARODOWY

Wołowiec leży w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Jest to jeden z dwóch parków narodowych na Podkarpaciu. Został utworzony w 1994 roku i obejmuje obszar 199,62 km² w samym sercu Beskidu Niskiego. Istnieją tu trzy obszary ochrony ścisłej: Magura Wątkowska, Kamień i Zimna Woda, jest rezerwat skalny Kornuty, i pomnik przyrody Diabli Kamień.

BESKID NISKI

Beskid Niski to dzisiaj jedno z najdzikszych pasm górskich w Polsce. Na szlakach spotkać można bardzo mało turystów, a zapomniane doliny niegdyś istniejących i tętniących życiem wsi, są dziś zupełnie puste i tworzą urokliwy klimat tego miejsca. Beskid Niski to również natura: atrakcyjne przełomy rzek, piękne bukowe lasy oraz rzadko spotykane gatunki roślin. Osobną kategorią tutejszych atrakcji krajoznawczych są zabytki kultury, a wśród nich drewniane cerkwie.

Image
Image
Image
AGROTURYSTYKA WOŁOWIEC 8 TO
Image
Image
Image
Image
Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń lub napisz do nas i zapytaj o wolny termin.